Gmina
szachownica

Pierwszoklasiści wstępują w szeregi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zagrodnie.

04 listopada 2019r.

W dniu 25 października jako pierwsi w szeregi uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wystąpiły dzieci z filii w Brochocinie.
Uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności przed zaproszonymi gośćmi i społecznością uczniowską. Pierwszoklasiści odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu państwowego, wyrecytowali pięknie wierszyki, zdali test na pierwszoklasistów a później złożyli ślubowanie.🎓
Dyrektor Szkoły, dokonała aktu pasowania każdego pierwszoklasisty na ucznia. Po pasowaniu Karolina Bardowska – Wójt Gminy Zagrodno, która również uczestniczyła w tak ważnym wydarzeniu. Na ręce uczniów wręczyła gratulacje oraz upominki.
Gratulowała dzieciom wstąpienia w szeregi uczniów naszej szkoły, życzyła samych celujących ocen oraz wzorcowego zachowania.

W Szkole Podstawowej w Zagrodnie oraz w Szkole Podstawowej w Radziechowie również uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia odbyło się w dniu 30 października. W środowy poranek dzieci z trzech klas pierwszych dostąpiły zaszczytu pasowania na ucznia. W tym ważnym dla nich dniu, w którym oficjalnie stały się częścią szkolnej społeczności, towarzyszyli im rodzice.

🎓🎓 W wydarzeniu wzięli udział: dyrektor szkoły Małgorzata Szewczyk, ks. Artur Trela, Karolina Bardowska – Wójt Gminy Zagrodno , nauczyciele i rodzice. Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu RP. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, prezentując swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie nadszedł czas na kulminacyjny moment uroczystości. Uczniowie złożyli ślubowanie, w którym deklarowały być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Jednak najbardziej wyczekiwaną chwilą był akt pasowania na ucznia przez dyrektor szkoły. Po części oficjalnej słowa gratulacyjne składała Pani dyrektor, a na koniec Karolina Bardowska – Wójt Gminy Zagrodno życzyła samych sukcesów i wytrwałości. Pierwszoklasiści otrzymali również od Pani Wójt dyplomy oraz upominki, które wywołały duży uśmiech na twarzach dzieci. Aby tradycji stało się zadość na koniec świeżo zaprzysiężeni uczniowie pozowali do pamiątkowego zdjęcia klasowego. Po zakończeniu pasowania, pierwszaki udały się do swoich klas.

Na skróty
szachownica

Zagrodno 52
59-516 Zagrodno
tel: (76) 877 33 96, (76) 877 33 97
fax: (76) 877 33 45
ugzagrodno@zagrodno.eu
URZĘDU GMINY ZAGRODNO
82 8658 0009 0017 3544 2000 0020

GODZINY OTWARCIA:
NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyżej podanych danych w celu otrzymywania powiadomień

POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ