Gmina
szachownica

PROJEKT „BE AWARE”

28 marca 2019r.

Jesteśmy uczennicami I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie i w zespole jest nasz szóstka –  Martyna Tomczak (lider projektu), Aleksandra Brycka, Joanna Kachnowicz, Oliwia Kaczmarek, Martyna Biegun i Daria Żabska.

  Nazwa naszego projektu „Be Aware” oznacza z angielskiego „być świadomym”, co w skrócie opisuje to, co chciałyśmy osiągnąć.

   Nasz projekt realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, która polega na stworzeniu własnego projektu, którego zadaniem jest rozwiązanie jakiegoś problemu społecznego. Problem jaki wybrałyśmy, to brak świadomości ludzi o szkodliwości odpadów w środowisku, a przede wszystkim plastiku. Chcemy zmienić ich myślenie na bardziej panoramiczne i przyszłościowe. Działamy głownie w internecie, gdzie umieszczamy ciekawostki dotyczące tego, jak plastik wpływa na nas i jak można go wykorzystać w pożyteczny sposób. Chcemy jednak zaistnieć nie tylko w mediach społecznościowych, ale również wyjść do ludzi. Pierwszym krokiem było stworzenie plakatów, które w prosty i przyjemny sposób opisują, jak możemy zacząć dbać o nasz dom – Ziemię, można je już znaleźć w autobusach miejskich. Mamy również w planach poprzez rozdawanie toreb wielokrotnego użytku, zachęcić ludzi do zmiany ich codziennych nawyków. Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć dbać o naszą przyszłość i naszą planetę.

            Działamy również na Facebooku (https://www.facebook.com/beawarezwzt/) i Instagramie (https://www.instagram.com/_beaware_/), gdzie na bieżąco informujemy naszych obserwujących o postępach projektu.

Na skróty
szachownica

Zagrodno 52
59-516 Zagrodno
tel: (76) 877 33 96, (76) 877 33 97
fax: (76) 877 33 45
ugzagrodno@zagrodno.eu
URZĘDU GMINY ZAGRODNO
82 8658 0009 0017 3544 2000 0020

GODZINY OTWARCIA:
NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyżej podanych danych w celu otrzymywania powiadomień

POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ